Grupa: Viesis

UWM FORUMS · PORTFOLIO · VIETŅU TOP
JAUNĀKAIS FORUMĀ · BIEDRU SARAKSTS · INFO MEKLĒTĀJS · IZSEKOTĀS TĒMAS · NOBALSO


UW Blogs sākums » Raksts: Mājaslapai paredzēto ikonu meklējumos
Ievadam par ikonu meklējumiem internetā

Mums ir izveidota mājaslapa, bet vajadzīga tāda sīka nianse kā kāda lieka ikoniņa, ko pievienot kādam uzrakstam, piemēram, jaunumu moduļa nosaukumam, foruma sadaļu ikonas, bet nezinām kā gan atrast to ko vēlamies - precīza tematika, formāts un izmērs.. risinājums patiesībā ir pavisam vienkāršs, lai arī to daudzi joprojām vai nu nav izmantojuši vai nenojauš par iespēju izmantot tieši šādu risinājumu, bet apgalvoju, ka pēc raksta izlasīšanas, šāda tipa problēma nezinātājiem tiks atrisināta!

Saturiskais saturs ikonu meklēšanā

Kā pamatu ikonu meklēšanā izmantosim google.lv / google.com meklētājprogrammu !

! Tad nu pa soļiem sāksim ar to, ka atveram pašu "māti googli" - http://www.google.lv/ , kurā attiecīgi pēc augšējās rīkjoslas izvēlamies piedāvāto un mums interesējošāko "Attēli" meklēšanas sadaļu - http://www.google.lv/imghp?hl=lv&tab=wi

! Būtisks faktors ir tas, ka google apkopo lielos apmēros dažādas datubāzes un citus resursus, kas viennozīmīgi pašas googles izcelsmes dēļ un meklējumu rezultātiem atvēlēto avotu dēļ, nenovieto latviešu valodu kā bagātāko rezultātu izguvē, bet gan loģiski - angļu valoda, vispasaules pamatvaloda tā teikt .. tāpēc būtiski, ka meklēšanu uzsāksim ar angļu valodas atslēgvārdu/-iem, ierakstot vēlamo tematiku meklētāja ailē, piemēram, mums ir foruma sadaļa "Izklaide", attiecīgi meklētāja aile ierakstīsim "party", ok meklējam, protams, ka angliski rezultātu būs krietni vairāk.

! Tālāk aprīkosim mūsu meklējamo atslēgvārdu ar formāta apzīmējumu, rakstot atslēgvārdu, klāt tam pierakstam, piemēram .png, kas izskatītos šādi "party .png", apzīmējot to, ka vēlamies atrast potenciāli tos attēlus, kuri ir .png formātā un pavisam iespējams bez fona, kas, manuprāt, ir vēlamākais rezultāts mājaslapu dizaina aprīkošanā ar ikonām.

! Kad esam uzsākuši meklēšanu pēc iepriekšnorādītajiem kritērijiem, lai veiktu sīkāku rezultātu atlasi, izmantojam labajā pusē piedāvāto attēlu lieluma izvēli, izvēloties "Ikonas", atsevišķi tam - var izvēlēties arī "Precīzs lielums", ja būs ir kādi konkrētāki meklējuma mērķi, bet atceramies, ka galvenokārt, HTML jau tāpat width un height varēsim izmainīt, bet nu protams, ja tā vairs nebūs sākotnēji kā ikona, bet gan gigantisks attēls, tad pavisam iespējams pēc augstuma un platuma pārveidošanas skats nebūs īpaši pievilcīgs.

! Pretēji meklēšanai "Attēlos", varam izmantot sākotnējo meklēšanas iespēju "Meklēšana", kurā ierakstam, piemēram, "free web icons", arī tiešām nostrādās, atvērsies interesanti un lietderīgi portāli ar savām piedāvātajām ikonām.

! Daži ieteikumi jau kādu laiku publicētā UW tēmā par ikonu meklējumiem aplūkojami šeit - http://ucozwebmeistars.ucoz.lv/forum/23-991-1

! Jau lejupielādei dažādas piedāvātās ikonas pieejamas šeit - http://ucozwebmeistars.ucoz.lv/forum/9

! Problēmas ar angļu valodu? - izmanto necilo google translater - http://translate.google.com/ , un atceries, ka meklē ikonas, izmantojot vārdu, kas tematiski saistās ar to ko vēlies atrast - bloga lapa izvēlnē, tā arī meklē "blog .png" u.tml vai arī izmanto sinonīmus, piemēram, "article .png"

Lai arī kā liktos, ka šis raksts ir bezvērtīgs, tomēr vērtība noteikti ir, kurā radīt šo neliela izmēra rakstu mani piespieda kārtējais UW ikonu pārkopētājs, liekot man domāt, ka, ja reiz visi it kā izmanto google un interneta meklētājprogrammas, tad kādā veidā ir tik grūti vai arī tas ir nepārvarams slinkums, lai atrastu tādu nieku kā mazu bildīti atbilstoši vēlamajai tematikai.. pārlasi manus pierakstītos punktus, nostrādās 100%.. esmu redzējis cilvēkus, kuri internetā attēlus meklē latviešu valodā un bez norādes par formātu, izmēru, bēdīgi.

Ja raksts kaut cik liekas lietderīgs, bloga sākumlapā nospied "man patīk"!

Pārkopēšanas un tālāk izmantošanas gadījumā, par šī raksta pārpublicēšanu vienoties ar tā autoru.

Ja Tev patika šis raksts un uzskati to par vērtīgu, neaizmirsti sākumlapā nospiest "man patīk"

Kategorija: idejas & ieteikumi | Skatījumu skaits: 2874 | Pievienoja: Korijs, 29.10.2012
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]