Grupa: Viesis

UWM FORUMS · PORTFOLIO · VIETŅU TOP
JAUNĀKAIS FORUMĀ · BIEDRU SARAKSTS · INFO MEKLĒTĀJS · IZSEKOTĀS TĒMAS · NOBALSO


UW Blogs sākums » Raksts: Mājaslapas domēna vārda izvēle
Ievadam

Esam izdomājuši un izvēlējušies mājaslapas nosaukumu, kurš, Jūsuprāt, ir ļoti skaists un uzrunājošs, galvenais, ka pašam patīk. Ko nu vairs, mainīt neesam to gatavi, bet tālāk nākamais solis pēc mājaslapas nosaukuma izvēles ir domēna vārds, ko gan rakstīsim atvēlētajā URL adreses vietā aiz www ?

Idejas & ieteikumi

Nerunāšu lieki par mājaslapas nosaukuma izvēli, pieņemsim, ka to jau esam izdarījuši, paliekam pie domēna vārda izvēles, kas tomēr būtiski ietekmēs Jūsu mājaslapas attīstības gaitu aktivitātes ziņā turpmāk no apmeklētāju puses, kuri meklēs tematiski ko saistošu viņiem un Jums būs tieši tas, ko viņiem vajag.

! Sāksim ar auditoriju nacionalitātes ziņā. Vai vēlamies to, ka mājaslapa būs paredzēta tikai latviešiem, vai latviešiem un krieviem, vai tikai angļiem ? Svarīgi ir arī domēna vārdu izvēlēties tādā valodā, kādu apmeklētāju auditoriju mēs sagaidām. Ja tie būs tikai latvieši, tad loģiskāk arī būtu nosaukumu domēnam izvēlēties latviešu valodā, nekas, ka URL mums neļauj lietot garumzīmes un mīkstinājuma zīmes. Ja tomēr vēlamies jau internacionālākā mērogā izskandināt domēna vārdu, tad jau varam to paredzēt angļu valodā. Nu nav gan tā, ka visi latvieši dosies google un kā pirmo, lai apskatītos filmas, viņi rakstīs "online movies"..

! Domēna vārds pats par sevi 'nospēlē' būtisku lomu tādā ziņā, ka, ja tas ir, Jūsuprāt, pārāk garš, Jūs mēdzat to saīsināt, piemēram, ucozwebmeistars saīsinam uz uw.ucoz.lv - bet ko gan mums izsaka uw, ja neesam jau šeit iedzīvojušies lietotāji? ir svarīgi, lai tomēr nosaukums paliek kāds tas ir un uzreiz URL adrese ir izlasāms pilnā apmērā. Protams, ir superīgi gari izņēmumi, kurus nu ķersimies klāt īsināt, bet nu tomēr - mājaslapas nosaukums paliek nosaukums, kuru vajadzētu piesaistīt kopā ar domēna vārdu, nevis veidot, piemēram, ftp.lv, uwh.lv, klumn.lv u.c., kas pēc pirmā vizuālā ieskata neko neizsaka, tikai zinātāji, bet mūsu interesēs ir nodrošināt, lai arī domēna vārds izsaka galveno arī tiem, kuri meklē mājaslapu, kuri ir jaunie, potenciālie lietotāji. Nekas, ka google meklēs un atradīs adresi pēc mājaslapas nosaukuma, tomēr domēna vārds ir būtisks, ne tikai 3-4 burtu maģisks savirknējums.

! Tālāk piedomāsim pie oriģinalitātes, izpētīsim konkurentus, kā, piemēram, nesen aplūkoju kaut ko saistībā ar filmu portālu domēnu vārdiem, nu tur viņi savā satarpā mijas, pinas un sazin kura mājaslapa vispār bija tā, kuru es gribēju atrast, ja domēna vārdi visiem ir puslīdz vienādi, kā, piemēram, kinopasaule vai filmupasaule, kinofilma vai filmukino, filma vai filmas u.tml. Mums vajag būt oriģināliem tā, lai mūsu domēna vārdu var atcerēties kā vienīgo, nevis pētīt garo sarakstu ar līdzīgiem nosaukumiem, kur var būt kāda cita mājaslapa ar līdzīgo nosaukumu ir gogle rankā daudz augstākā vietā, nekā mūsu mājaslapa, tāpēc apmeklētājs dosies tajā pirmajā, ko piedāvās google. Protams, varam jau apzināti veidot sava veida kopijas kā, piemēram, draugiem.lv uz draugi.lv - ar cerību, ka meklējot ierasto DR portālu, kāds sagribēs doties uz mūsu mājaslapu, bet tas nav smuki un tā nav oriģinalitāte.

! Tematika domēna nosaukumā izsaka mājaslapas saturu, kā, piemēram, nosaukums ir filmas.lv, dodamies iekšā, bet tur tikai seriāli, bet man vajag filmas! Kā vēl vienu piemēru varētu minēt, piemēram, animacijas.lv - dodos mājaslapā, bet tur animācijas kādas 3, pārējās ir šausmu filmas. Padomāsim kādu domēna vārdu izmantosim turpmāk atbilstoši mājaslapas saturam. Protams, izņēmums loģiski ir tāds kā izklaides portāls, kas ir visaprtverošs pats par sevi, neliksim jau 10 domēnus, ka tur ir smieklīgivideo.lv + humoraraksti.lv u.tml - izklaide paliek izklaide, bet, ja paliekam pie tā paša kino, tad, lai ir tas, ko apmeklētājs meklē, nevis pārsteiguma momenti.

! Liekie valstu domēna vārdu noslēdzošie apzīmējumi ir nevietā, piemēram, ucozmania.lv.ucoz.lv - kur nu tur nepieciešamība likt papildus .lv, bet teikšu atklāti - tā ir ne reizi vien bijis un nereti izraisa nejaušu smīnu par to, ko gan īpašnieks ir ar to iecerējis. ucozmania.ucoz.lv - viss, gatavs, neko ielikt, ne atņemt, ja vien beigās neizdomāsiet izmantot maksas domēna vārdu, kas loģiski pārvērsties varētu par pamatu kā ucozmania.lv.

! Anglismi - ir tā, ka mēdz būt latviešu valodā vārdi, kurus nekādīgi paši latvieši tā īsti ikdienā nekur neizmanto, piemēram, šaubos vai lielākā daļa google meklēs "filmas tiešsaistē", bet gan "filmas online", kur šajā piemērā ir uzsvars, ka anglisms "online" būs atpazīstamāks par tā latviskojumu "tiešsaiste", tāpēc varam piedomāt arī par šādu viltībiņu, izvēloties turpmāko domēna vārdu, cik aktuāli un zināmi vārdi tie būs, kā auditorija gatavosies meklēt internetā Jūsu mājaslapu.

! Ja tomēr lietojam maģiskos saīsinājumus, kā, piemēram uwm.lv, tad vismaz mājaslapas pirmajā lapā atklājam jau patieso nosaukumu, ne tikai viscauri mājaslapas saturam ir UWM UWM UWM, bet ko gan tas nozīmē?

Šis ir neliels ieskats, cik nu neliels tas var būt.. saistībā ar domēna izvēli Jūsu mājaslapām. Droši varu apgalvot, ka katrs no minētajiem punktiem ir bieži sastopamas kļūdas, kā arī to, ka vismaz pusi no manis minētajiem punktiem varētu apstrīdēt, bet nu man ir savi uzskati un stratēģija, paldies!

Ja patika raksts, UW Bloga sākumlapā nospied "Man patīk"

Raksta pārpublicēšana stingri aizliegta, izņemot gadījumus, kad notikusi vienošanās ar raksta autoru.

Ja Tev patika šis raksts un uzskati to par vērtīgu, neaizmirsti sākumlapā nospiest "man patīk"

Kategorija: idejas & ieteikumi | Skatījumu skaits: 1412 | Pievienoja: Korijs, 28.10.2012
Komentāru kopskaits: 3
Korijs, 11:25:11, Sestdiena
khm, jau drīz būs gads apritējis
Spam
Ar4ssS, 10:17:39, Piektdiena
Opaa Uw irr atverts blogs? sen jau?? :)
Spam
wuxmachine, 7:13:59, Ceturtdiena
Samērā noderīgs raksts, kuru nemaz nebīju manījis. Paldies! :)
Spam
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]