Grupa: Viesis

UWM FORUMS · PORTFOLIO · VIETŅU TOP
JAUNĀKAIS FORUMĀ · BIEDRU SARAKSTS · INFO MEKLĒTĀJS · IZSEKOTĀS TĒMAS · NOBALSO


Ierakstus pievienot var tikai reģistrējies lietotājs!
  UWM AKTUĀLI: DISKUSIJA: Reputācijas restarts - DISKUSIJA: Steam spēļu izloze - NODERĪGI: "CW sistēma" uCoz modulī
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
uWM // FORUMS » uWEBMEISTARS // ATPŪTAS STŪRĪTIS » BLOGERU STŪRIS » Informatīvi » Top 3 cīņas mākslas
Top 3 cīņas mākslas
Ar4ssS
Piektdiena, 28.09.2012, 9:56:05 | Ieraksts #1
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 1251

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Ar4ssS raksta .. :

1. Vieta - Karate


Populārākais cīņas mākslas veids pasaulē - Karate

Svarīgs ir fakts, ka karate tiek izmantots kailām rokām un tikai pašaizsardzības nolūkos.

Kaut arī karate pastāv jau simtiem gadu, tikai pēc filmas „Karate mazulis” („Karate Kid”) 1984.gadā šis sporta veids strauji ieguva popularitāti.

Pirmsākumos karate bija dažādu neorganizētu pašaizsardzības tehniku apkopojums, ko vēlāk pieslīpēja Skolotājs Funakoši.

1916.gadā Japānā viņš ieviesa moderno karate. Kopš tā laika karate ieguva filozofisku segumu, jo Skolotājs mācīja pazemību un gara tīrību – karate kļuva par dzīves veidu.

Tehniski tas sevī ietver blokus, sitienus un izvairīšanos no tiem.

2. Vieta - Džudo




Džudo - olimpiskais sporta veids, kurā atzīstamus rezultātus parādījuši arī Latvijas cīkstoņi

Džudo radies 1806 gadā kā cīņas forma, kurā cīkstoņi ir apguvuši izmantot pretinieka spēku pret viņu pašu.

Džudo radies Japānā, kur to ieviesa Dr. Džigoro Kano, par pamatu ņemot džiu-džitsu, Karate, Jawara, Teakvando, Kendo.

Pamatos džudo ir tas pats, kas džiu-džitsu vai Teakvando, noņemot nost bīstamākos paņēmienus, jo cīkstoņi pārāk bieži tika traumēti cīņu laikā.

Džudo ir olimpiskais sporta veids, bet Otrā Pasaules kara laikā tas tika apmācīts slepenajiem aģentiem.

Džudo sevī ietver sitienus, blokus, metienus, aizsardzības paņēmienus + Paņēmienam pretpaņēmienu!

Lūk arī bilde no manas foto sesijas, kur mūs trenniņa laikā fotogrāfēja. Atradu tik vienu bildi žņaugšanas laikā (es esmu tumšmatainais)!!!


3. Vieta - Teakvando



Teikvondo galvenais uzsvars tiek likts sitieniem ar kājām

Teikvando ir radies Korejā un ir viens no populārākajiem cīņas veidiem pasaulē.

Teikvando aizsākās 1.gadsimtā pirms mūsu ēras Taekkyon pilsētā, kur tas galvenokārt tika izmantots militāriem mērķiem.

Kad mūsu ēras 670.gadā beidzās asiņainie impēriju kari, elitāra augstmaņu grupa – Hwa Rang Do, ziedoja sevi nesot mieru un savu goda kodeksu, kas ir mūsdienu teikvando filozofiskais pamats.

Sporta veids Soo Bakh Do kļuva populārs otrajā tūkstošgadē, bet 20.gadsimta sākumā Japānas okupācijas režīms mēģināt iznīcināt Korejas kultūru, tāpēc karate tiešā veidā ietekmēja teikvando attīstību.

Sporta veids savu mūsdienu nosaukumu ieguva 1957.gadā.

Man gan ir pieredze ar šiem visiem sporta veidiem, bet principā es nodarbojos ar džudo...

Varu pateikt, ka Ja Jūs vēlaties iet Teakvando tad Jums ir jāprot špagatu + cīņā uzvar tas kurš pirmais iesper, jo pretinieks jau guļ'jeb nav spējīgs iesist no spēriena...

Džudo māca, kā lidināt cilvēku pa gaisu mest utt. metiena laikā izdarīt vēl kautko sāpīgu.. Džudo princips ir uzvarēt ļauno ja tā tulkojums ir Maigums pret ļaunumu vai kkā tā. :D

karatē man ne īpaši tāpēc komentārus nesniegšu. :)
Pielikumi: 3793527.jpg (117.7 Kb) · 3221704.jpg (18.2 Kb) · 3244961.jpg (15.0 Kb) · 9165937.jpg (12.9 Kb) · 5796648.jpg (29.8 Kb)


Foruma noteikumi | Pamācībsi | Skriptii

Korijs
Piektdiena, 28.09.2012, 10:09:11 | Ieraksts #2
FORUMA DIKTATORS
Foruma ieraksti: 5047

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Korijs raksta .. :

http://www.youtube.com/watch?v=hlmi2tedtSo&feature=related uwwink

Proti uzvesties, pateikt paldies un paaugstināt reputāciju tiem, kuri ir to nopelnījuši, palīdzēt tiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība, papildināt forumu ar lietderīgām tēmām, līdz ar ko Tu šeit būsi respektabls biedrs! Pretēji tam, ja izteikts stulbums, nekaunība un neadekvāta uzvedība spraucas pāri katrai smadzeņu rievai, ja tāda ir - lūgtum, tiksi nahrenizēts! - Biedrs mācās no biedra / UWM

Ar4ssS
Piektdiena, 28.09.2012, 10:24:53 | Ieraksts #3
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 1251

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Ar4ssS raksta .. :

Korijs, Tas tak ir MMA??

Foruma noteikumi | Pamācībsi | Skriptii

Robiits
Piektdiena, 28.09.2012, 10:48:12 | Ieraksts #4
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 752

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Robiits raksta .. :

MMA the best, bet nu es personīgi šad tad eju uz mhui-thai un diez gan labi padodas. MMA ir vairāku cīņas mākslu apvienojums, tik pat labi tur var piedalīties džudisti un karatisti.

Ja noderēja kāds materiāls spied + reputācijai!
Interesē kvalitatīvi uCoz pakalpojumi par lētu samaksu, jautā man sūtot PZ.




Sweet
Piektdiena, 28.09.2012, 11:15:18 | Ieraksts #5
PRASTS BIEDRS
Foruma ieraksti: 189

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:
Lietotājs nav saņēmis apbalvojumus
@Sweet raksta .. :

Welcome to Latvian Army :
http://www.youtube.com/watch?v=FAYCFFzXr2k
http://www.youtube.com/watch?v=Sjmlsd3y9ms

treniņi notiek maksimāli pietuvināti kaujas apstākļiem. Bez treniņtērpiem... ar reāliem - uzasinātiem nažiem un kaujas ieročiem...
Treniņu vieta - Ogre. Lielvārede, Kadaga, Rīga... visur, kur ir lielākās NBS bāzes.
---------------------------------

Tas ko tu esi izlicis ir pokemonisks uzskats par tuvcīņām.
Nav tādas 1..2 un trešās vietas. Ir vienkārši tehnika kas tiek pielietota konkrētajā situācijā.
Nav labas, vai sliktas kaujas mākslas. Viss ir atkarīgs no tevis un tavām spējām. Katrai sistēmai ir savi + un -. Ja māki tos izmantot, tad ...

Ka-ra-te! jeb tulkojumā - Tukšās rokas ceļš.
Japāna 16-17 gadsimtā bija likums, kas aizliedza nēsāt ieročus - Zobenus (katanu). To drīkstēja darīt tikai samuraji, jeb imperātora gvardes karavīri. Bet,lai zemnieki sevi aizsargātu tad Okinavā parādījās sistēma kas ļāva zemniekiem aizsargāties ar tukšām rokām pret apbruņotiem pretiekiem. Tā parādījas KA-RA-TE (tukšās rokas ceļš)

Tae-kwon-do. bija sistēma ko pielietoja cīņā pret kavalēriju. Respektīvi, tie bija kājnieki kas cīnijās pret jātniekiem. Tā ir armijas sitēma Korejas imperātora armijā. Tāpēc arī Tae-kwon-do ir balstīts uz kāju sitieniem, lēcienie. Tiem ir jātnieki jānogāž no zirgiem..... 70% tehnikas notiek ar kājām.
Tae-kwon-do ir divi virzieni: WTF (World Taekwondo Federatiaon) un ITF (International Taekwondo Fderatioan)
WTF ir z-korejas profukts, bet ITF ir D-korejas produkts.
ITF ir sporta virziens ko izmanto olimpiskajās spēlēs, bet WTF ir pietuvināts kaujas (senajai)sistēmai.

Atškirības ir nelielas. WTF vairāk līdzinās Karatē, bet ITF baletam.

20.gs konfliktos radās citas tuvcīņu sistēmas: SAMBO (SAmoAbarano), Krav maga, Kadačņikovs. Krav-magu un Kadačņikovu trenē Latvijas armijā.
Visas šis sistēmas ir balstītas uz šodienas kara vešasnas metodēm. Te nav zobenu un šķēpu, bet ir paņēmieni pret nažiem, šaijamieročiem un cīņa 1 VS vairāki.

Viss nežēlīgākais mūsdienu tuvcīņas paveids, kas radies pagājušā gadsimta 60-jos gados ir Dad-shu.
Sistēma ir aizliegta visā pasaulē. Sportisi kas to ir praktizējuši netiek pielaisti pie turnīriem.

Dad-shu, tulkojumā no Mandarīnu valodas (viens no Ķīnas dialektiem), tiek tulkots kā: "Kaujas pārāvums".
Sistēma balstās uz pretinieka sakropļošanu. 80% gadījumos cīņa beidzas letāi vai ar ļoti lielām traumām. Tas arī ir pamats dad-shu sistēmai.

Pāraut kauju ar vienu līķi ja tev vienam ir jastājās pret baru. Sistēma parādījas Ķīnas cietumā, kā instruments pret baru un konvoju.
Acss izspiešana, auss noraušan, pautu saspiešana, iekošana, rīkles pāraušana, žokļa izraušana, tas ir tik neliels arsenāls dadšu sistēmā. Cilvēku padarīt pa kropli lai tas vairs nedomātu tev uzbrukt. Jo īpaši cietumu apstākļos.

Latvijā ar šo nodarbojās... cik es personīgi zinu, tad trīs cilvēki...


Paraksta nav

Ar4ssS
Sestdiena, 29.09.2012, 1:03:14 | Ieraksts #6
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 1251

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Ar4ssS raksta .. :

Sweet, Tur nu Tev ir taisnība, bet topu es izvidoju apmēram, kā mani mīļākie sporta veidi... Protams pirmajā vietā man ir un būs džudo, bet tomēr Karate esmu ielicis sev, kā top1. :)

Paldies par informāciju - Dad-shu, par šo es nezināju... Zinu citus izņemot šo...

Sweet, Vai tu pats esi ar apguvis kādu no šādām mākslām? es kā jau augšā minēju zinu šīs 3 jo džudo sastāv pārsvarā no karate un teakvando. :)


Foruma noteikumi | Pamācībsi | Skriptii

Sweet
Sestdiena, 29.09.2012, 1:25:38 | Ieraksts #7
PRASTS BIEDRS
Foruma ieraksti: 189

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:
Lietotājs nav saņēmis apbalvojumus
@Sweet raksta .. :

Jā!Nodrbojos gan!
Kā es pats smejoties saku, tad nodarbojos ar "Ritmisko vingrošanu"!

Redz, tu to nezini, bet bija laiks, kad par austrumu cīņas mākslu praktizēšanu deva reālus cietumsodus. Varēja noraut pat līdz 15 gadiem cietumā, ja tu trenējies un trenē citus kaujas mākslā. Tas bija PSRS laiks. Un bja tanī laikā tāds likums. Un bija kas arī sēdēja par to.

Man toreiz bija kādi 6-7 gadi, kad ar to sāku.
Manas muterītes labākās draudzenes dēls toreiz strādāja pa darbmācības skolotāju Rīgas 7 vsk. Aizveda viņš mani uz nodarbībām. Toreiz neko nesapratu un nezināju par to neko. Mētājām tenisa bumbiņu pret sienu un ķērām ar roku. ar vienu meti, bet ar otru ķēri. Locījāmies, staipijāmies, kaut ko veidojām... ņipņatka...
Trniņi notika nelielā slepenībā. Ja kāds uzzinātu, tad treneri aizsūtītu uz Kalimu, bet mums visiem būtu mūža kontrole no milicijas puses.
... tikai vēlāk, tad kad sākās trakie 90-tie gadi, tad sapratu, kad tā "Ritmiskā vingrošana" patiesībā ir Aiki-do. Līdz tam pat neko nezināju.

90- gadie atnāca ar izzināšanu, viģiku ēru, plakātiem, muvikiem utt. Tad jau panesās Kikboxs, Karatē. Tas pats Taekwondo un citi paveidi.

Papildus tam, kad sāka brukt PSRS, un sarunas bija daudz atklātākas. tad uzzināju, kad mans vecais tēvs ir dienējis Vācu armijas "Edelwais" vienībā. Tā bija elites vienība kas nodarbojās ar Britu diversanu ķeršanu alpu kalnos otraja pasaules karā. šo vienību trenēja Japānu instruktori un apomācīja Jiv-Jitsu kaujas mākslu.

Vecamtēvam bija 65 gadi un viņš pie stieņa varēja pievilkties 30 reizes un iesēsties špagatā. Kaut ko jau paspēja iemācīt mazdēlam, pirms aizgāja aizsaulē.

Mazdēls iet viņa pēdās - NBS instruktors.

Spried pats - ko es zinu un nezinu.


Paraksta nav

Ar4ssS
Sestdiena, 29.09.2012, 8:39:19 | Ieraksts #8
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 1251

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Ar4ssS raksta .. :

Sweet, Nju ja. Bet par džudo Tev ir arī, kas zināms. :)

Foruma noteikumi | Pamācībsi | Skriptii

Sweet
Sestdiena, 29.09.2012, 12:14:39 | Ieraksts #9
PRASTS BIEDRS
Foruma ieraksti: 189

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:
Lietotājs nav saņēmis apbalvojumus
@Sweet raksta .. :

Quote (Ar4ssS)
Nju ja. Bet par džudo Tev ir arī, kas zināms. :)


Džudo izveidoja Jigoro Kano 19 gs.
Sākotnēji tā bija filozofija praksē, kas balstīta uz džainisma reliģiju. Džainisms ir dzīve saskaņā ar dabu (viens no Budisma paveidiem)

Jigoro Kano, kādā ziemas dienā redzēja dabas parādību, kur uz Ievas koka bija sakritis liels daudzums sniega. Pēc visiem likumiem, ievas koka zaram vajadzēja salūzst no lielā sniega masas, bet tā vietā, ieva tik liecās, liecās, liecās zem sniega masas un kādā brīdī, sniegs tika nomests no ievas zara. Sniegam nokrītot, ievas zars automātiski iztaisnojās un kļuva tāds pats kā pirms sniega sakrišanas.

Šī parādība tik spēcīgi iedvesmoja Jigoro, kad tas uz šis parādības bāzes izveidoja Džudo.
Džudo jau sākotnēji tika veidots, nevis kā kaujas māksla, bet gan kā sporta divkauja starp cīkstoņiem. Viņa nekad nav bijus izmantota kā kaujas māksla.

Kā du brīdi, to centās ieviest Japāņu imperātra armijā, bet bija nefektīva karavīriem.
Karavīriem vajag ātri apgūstāmu un ar efektu. Džudo šiem principiem nederēja. Vajadzēja ieguldīt daudz laika un prakses, lai no džudo izveidotu kaujas makslu. Tā vietā tika praktizēta Aiki-džitsu, kura bija daudz ātrāk apgūstāma un ar lielāku efektu pret apbruņotiem pretiniekiem.
Ilgu laiku, Aiki-dzītsu bija obligāta metodika visiem karavīriem, līdz pat 2 pasaules karam. Katram Japānas virsniekam bija jābūt ļoti labi sagatavotam šajā stilā.
20.gs. Muarisejs Uasiba, no Aiki-džitsu izveidoja Aiki-do. Kas ir daudz efektīvāks par Aiki-dzītsu.

Ja Aiki-džitsu vajag labu fizisko sagatavotību, tad Aiki-do tādu nevajag. Var pat mazs bērns vai nevarīga sieviete efektīvi cīnīties pret lielu muskuļotu tēvaiņu.

Pats Muarisejs Uasiba bija smalkas miesasbūves vīrels kas bērnībā sirga no bronhām un citām kaitēm. Tāpēc arī tas lika uzsvaru uz zemas fiziskās sagatavotības līmeni.

Ja analizē japānas kaijas mākslas, tad visas viņas nāk no viena izcelsmes avota - Bodhidharma (Indija).


Paraksta nav

Ar4ssS
Sestdiena, 29.09.2012, 7:31:46 | Ieraksts #10
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 1251

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Ar4ssS raksta .. :

Sk. Kautko tam līdzīgu esmu lasījis :)

Mums džudo māca atkal, kā pretinieka sitienu pārņemt savā varā, un lidināt kr4 pretinieku :D


Foruma noteikumi | Pamācībsi | Skriptii

Sweet
Sestdiena, 29.09.2012, 8:47:50 | Ieraksts #11
PRASTS BIEDRS
Foruma ieraksti: 189

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:
Lietotājs nav saņēmis apbalvojumus
@Sweet raksta .. :

Quote (Ar4ssS)
Mums džudo māca atkal, kā pretinieka sitienu pārņemt savā varā, un lidināt kr4 pretinieku :D


Tā jau arī ir tā Ievas un sniega filozofija - izmantot lokanību lai nomestu lielāku masu.
Kā jau teicu, tad Džudo ir filozofija praksē.


Paraksta nav

Batista
Sestdiena, 29.09.2012, 11:23:02 | Ieraksts #12
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 314

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@Batista raksta .. :

Quote (Ar4ssS)
Sweet, Tur nu Tev ir taisnība, bet topu es izvidoju apmēram, kā mani mīļākie sporta veidi... Protams pirmajā vietā man ir un būs džudo, bet tomēr Karate esmu ielicis sev, kā top1. :)


Tad jau tā vajadzēja tēmas nosaukumā rakstīt ka tavs tops vai kaut kā tā.


Paraksta nav

H[o_0]LiGaN
Otrdiena, 02.10.2012, 8:56:18 | Ieraksts #13
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 827

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@H[o_0]LiGaN raksta .. :

Quote (Sweet)

Atgādina Aikido un džiu-džitsu, drīzāk otrais, jo aikido pārsvarā krīt uz sānu, bet tē tieši uz muguru...




Sweet
Otrdiena, 02.10.2012, 9:44:02 | Ieraksts #14
PRASTS BIEDRS
Foruma ieraksti: 189

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:
Lietotājs nav saņēmis apbalvojumus
@Sweet raksta .. :

Tas ir Kadačņikovs! Tur ne grama nav no Aikido.
Sistēma tika izstrādāta speciāli armijas vajadzībām PSRS un Afganistānas konflikta laikā.
Pamatā tiek izmantota iedarbība uz ķermeņa mehāniku.


Paraksta nav

H[o_0]LiGaN
Otrdiena, 02.10.2012, 10:03:41 | Ieraksts #15
VECĀ MIESA
Foruma ieraksti: 827

UWM Reputācija:

uWEBMEISTARS ordeņi:

1. līmenis

2. līmenis

3. līmenis


Jaunākie apbalvojumi:


@H[o_0]LiGaN raksta .. :

Sweet, ir no aikido nedaudz... Piem. kontroles paņēmiens Nikkyo un Sankyo ļoti līdzīgu redzēju video, vienīga atšķirība, ka ceļgalus liek uz paša ķermeņa un tas jau ir džiu džitsu. )) Pie tam tie satvērieni aiz rokām ir tīrākie aikido paņēmieni. uwlikeit



uWM // FORUMS » uWEBMEISTARS // ATPŪTAS STŪRĪTIS » BLOGERU STŪRIS » Informatīvi » Top 3 cīņas mākslas
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Meklēšana:

UWM apmeklēja:

RESPEKTABLĀKIE PORTĀLA FORUMA KLAVIATŪRISTI :
Foruma viszinis
Korijs
UWM karma: 380
Foruma atkarīgais
wuxmachine
UWM karma: 157
Foruma atkarīgais
Robiits
UWM karma: 87
Foruma šamanis
0wn3r
UWM karma: 80
Foruma atkarīgais
H[o_0]LiGaN
UWM karma: 78
Foruma atkarīgais
Spanky
UWM karma: 76
Foruma viszinis
Ar4ssS
UWM karma: 74
Foruma atkarīgais
Profth3tic
UWM karma: 55
Foruma atkarīgais
emciits
UWM karma: 52
Foruma atkarīgais
JackDaniel
UWM karma: 51
Foruma atkarīgais
Antikrists
UWM karma: 51
Foruma atkarīgais
Ken_D
UWM karma: 50
Ielāde...